Festovní mimi

Festovní mimi

IMG 20161101 154411

Příchodem dalšího potomka do naší rodiny, jsem začal více přemýšlet nad tím jak toto nemluvně seznamovat s krásou přírody a naučit ho přírodu milovat, chránit, pobývat v ní a respektovat. Jak ho obklopit bohatstvím přírody a zároveň bezpečím.

Začala mne napadat myšlenka, že již naší předkové tyto věci zvládali prostě, bezpečně a bez nejmodernější technologie a přesto přirozeně. Veškeré věci, kterými se lidé obklopovali, byly kvalitní, praktické a fungující s využitím pouze přírodních materiálu, které je provázeli celým jejich životem a často se tyto praktické a velmi cenné věci předávali dalším generacím.

Chci tyto znalosti, dovednosti, materiály opět objevit a použít. Inspiruje mne naše minulost a věřím, že s využitím znalostí našich předků a technologii moderní doby najdu způsob jak touto cestou jít.

Toto místo vzniklo z důvodu, že zde budu dávat informace, postřehy, zkušenosti, které mě při cestě s Nikol při pobytu v přírodě potkávají. Zároveň tady budu dávat informace o vybavení dětí pro pobyt v přírodě. Všechna vybavení mají jedno společné. Jsou kvalitní, praktické, fungují.

Budu jen rád, pokud zde kdokoli z vás dá i své zkušenosti, doporučení, podělí se tady s nimi a pomůže mi i ostatním.

Děkuji, Tom.