Testování Festovních pohorek

Informace o novinkách na našem webu.
Odpovědět
Jar

Re: Testování Festovních pohorek

Příspěvek od Jar » ned 07. dub 2019 0:24:56

Za dnešek, co mám v těžším terénu za sebou ne moc na těžko nějakých 15km, v asolech fandango a jednou hrubší ačr ponožkou... 2 postřehy, nebo nápady

1) mám v nich asi po dnešku 60km, rozšlápnutí, zatím nic moc, je to úzké
- používám v nich asi nej vložky spenco earthbound ale stejně
, s každým krokem jsem myslel jak by se asi šlo ve vašich na míru šitých pohorkách nooo

2) mě napadlo u toho přemýšlení, ;) že do takto šité vpředu širší pohorky, prostě nebudou žádné trekové vložky pasovat, ani gelovky, nic, mají tvar dělaný prostě do standardních bot s úzkou špicí a budou tam v předu nutně lítat a prsty pudou přes
a z toho vzešlo, že bych vám nadhodil k zamyšlení, co kdybyste šili vložky tak, jak je dělá p. Makara, vyměkčené šité z usně, kdy se pak samy natvarují došlapem jak vidno- viz zde
https://shop.festovni-veci.cz/cs/domu/3 ... rlach.html

Festovní věci
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Festovní věci » ned 07. dub 2019 8:02:29

Zdravím Jar.
Nad vložkami už dlouho uvažuji a hledám materiál, který by šel prostě nastříhat a dát dovnitř do boty místo vložky.
Požadavky:
  • 3-5 mm tlusté
  • plastový povrch
  • porézní - uzavřené bublinky
  • ne moc měkké, spíše tvrdší aby bylo tlumení aktivní a materiál se nesešlápl, ale pořád tlumil.
Kožené vložky nejsou dobré, kůže absorbuje pot, vlhkost, špínu. Je třeba aby vložka nic nepohlcovala, měla povrch, který se nesedře a nechytá se špína.
Gelové, pěna s pamětí mi taky nevyhovuje. Materiál se sešlape a vlastně na namáhaných místech netlumí, je zmáčknutý. Chce to pěnu, která se rychle vrací do původního objemu, aby při každém kroku tlumila celým svým objemem. Měla uzavřené bublinky, aby vložka do sebe nebrala vlhkost, vodu. Pro mě osobně to je mnohem lepší, než mít pod nohama sice vytvarovanou vložku, ale tam kde má tlumit je tlumící vrstva zmáčknutá mou váhou a nedokáže se opět vrátit do původního objemu při každém kroku, takže mi tam nic netlumí. Snad jsem to dobře vysvětlil :ugeek:
Pokud máte kdokoli, cokoli....budu jenom rád a Festovní pohorky by měly skvělé vložky.
Díky.
Tom

Jar

Příspěvek od Jar » ned 07. dub 2019 13:05:58

No to by šlo, anebo vymyslet prostě vložky do bot pratelné, třeba ty spenca absorbují pot, maj to přímo v popisu. neřekl bych že je to špatný nápad, aby měly určitou absorbci tak, aby vlhkost nešla primárně do stěn boty, ale do vložek a ponožek. Na delší trasy, vícedenní tůry, je třeba mít vložky stejně min. dvoje, tak jako ponožky, kde vlhké se pak dosušují na báglu v spacáku, kolem krku a rotuje to. Nohy furt na nejvyšší míru v suchu.
Čili nevadily by podel mě absorbční, mohly by být ku prospěchu, muselo by se jen vychytat aby byly dezinfikovatelné a rychle schly.
Můj názor je ten, že čím více vlhkosti se z bot odebere jakýmkoliv způsobem, tím lépe a tím by tě ponožkám mohly dost pomoct, na delších akcích.

Jar

Příspěvek od Jar » ned 07. dub 2019 13:10:20

respektive... jak se to řešilo kdysi? třeba 100- 200let zpět? Vlna? filc? jaké byly vložky z čeho? nebo jen z usně, tvrdé?

Pavel K.

Příspěvek od Pavel K. » pon 08. dub 2019 20:23:04

200 let zpátky si lidi obouvali boty před městem a nosily se onuce....

lovci na sibiři maj do těch kůží filc...

a co filc co je na zednickým filcu na fajnovou,ten s dlouhýma chlupama,je tvrdé a tlusté...

Festovní věci
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Festovní věci » čtv 11. dub 2019 5:57:43

Kdysi to asi moc neřešili. Dali kůži, filc.
Ve starých botech jsem viděl jen kůži.
Jenomže se časem vše sešlápne a je tvrdé, netlumí.
Hledám nějakou plotnu, která pruží a z které vystřihnu vložku....

Jar

Příspěvek od Jar » čtv 11. dub 2019 14:04:47

No, napadlo mě, z jednorázových žabek co se fasují ve welness. jsou tuhé, rozšlapou se až za čas do nějakého tvaru, přitom tlumí a izolují, jsou lehké, a vodu netahají. Máám jich doma nových, dost, když tak poskytnu. Výška je tak 10mm.

třeba je to blbost ;) , třeba ne

Jinak super pohodlné boty za pár korun, které nosím v létě běžně nejraděj, jsou ty levnější verze Croxů, stojí u vietnamců 80-90kč a maj podobné vlastnosti co do materiálu jako ty žabky, jen s tím rozdílem, že už jsou předtvarované na došlap.

Pavel K.

Příspěvek od Pavel K. » čtv 11. dub 2019 20:22:18

přírodní .. tvrdé filc dlouhýmaa chlupama se podle mě akorát dotvaruje , nebo nějak upravené lisované korek...nebo že by s těchle dvou sendvič,nebo i mezi vrstva s kůže ,a nebo z choroša,hmmmmm

umělák...to nevím,něco co má paměť,kdysi jsem nouzově rozřezal eva-matku ,super,ale jestli se to sešlape? asi jo...

Jar

Příspěvek od Jar » sob 13. dub 2019 0:52:51

Dneska jsem měl možnost narazit na toto a testnout to. https://www.blackcomb.cz/boty-coqui-635 ... -dark-red/
má to vložku podle mě přesně dle požadavků, navíc v ideálním tvaru barefoot boty, jako bonus, když se vložky vyndají, jsou pantofle i tak použitelné perfekt i pohodlné, zůstanou třeba na zahradu ;) za humna, na doma
… a možná, po nějakém zkontaktování, bude li to ok, by se jistě daly objednat od výrobce sólo

Festovní věci
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Festovní věci » sob 13. dub 2019 6:25:18

Děkuji.
Tohle vypadá dobře....
Vydrží ta vložka dlouho? Než se sešlape..

Odpovědět