Testování Festovních pohorek

Informace o novinkách na našem webu.
Odpovědět
Pavel K.

Re: Testování Festovních pohorek

Příspěvek od Pavel K. » sob 13. dub 2019 19:34:33

za mě přírodní materiál....

pokud je to ten samé materiál jak "svršek" tak se nesešlape

Jar

Příspěvek od Jar » sob 13. dub 2019 20:01:04

Takhle, pokud budu vycházet ze zkušeností s noname čína botama co maj nahradit jako Crocsy nebo tyto Coqui - a podle mě je to tentýž materiál (jaký se dá vygooglit), tak sešlapaní je možné jen v omezené míře, spíš se to jen lehce zmatní a natvaruje. O sešlapání šlo, zespodu, prostě se ochodily.
Chce to testnout, nicméně je to příjemný, lehký a teplý materiál, ne ovšem zas tak teplý jako polystyren třeba, spíš neutrál. V létě v tom nijak horko není, ale od země zima taky ne. Normál v těch botech chodím kolem baráku celý rok se psem, není li mokro nebo sníh a led, ponožky a nemrznu. V létě ve vedru mimo les a revír nosím jen toto a ok.

Co jsem koukal, ty Coqui jsou ale jediné běžné, ten typ, co má vložku. Mohlo by to být ok a velmi pohodlné si myslím (pot to sát nebude), ale výška té vložky je tak dvojnásobná nebo trojnásobná oproti běžné vložce, takže s tím bude třeba při šití bot počítat. Do běžných bot by to určitě narvat nešlo, nebo možná po seříznutí obvodu jo, ale velmi těžko by se tam rvala noha - můj odhad.

Můj názor je ten, že toto umět narvat tak jak to je do kanad třeba, které jsou jinak tvrdé jak hrom, tak super bota a vložka zasupluje dokonale dnešní běžné podešve z EVA tlumících materíálů.

Z práce chodím 5km s báglem 10-15kg, asfalt, v létě, a i stěmi noname čína Crocsy, došlap ok, pohoda, paty- šlapky nebolí.

Pavel K.

Příspěvek od Pavel K. » ned 14. dub 2019 6:26:06

taky chodím v šópákách všude,mám je bez děr,prý jediný v OV,

byl jsem v nich i na čundru,po 40 km, jsem týden nemohl chodit...

pročpak měl Otzi botu se svrškem chlupovou stranou uvnitř..... :!:

Jar

Příspěvek od Jar » ned 14. dub 2019 19:40:31

Já si mysím, že by to mohlo v kombinaci se silnou trekovou ponožkou fungovat, nebo pokud někdo nosí klasiku na mimo mráz- bavlna první, vlna druhá, nebo na zimu 2 vlněné, pak by to mělo být OK. On si ten matroš trochu sedne, nebo nosí li se zátěž, asi sedne... na kolik, nevím.

Co si nesedlo vůbec, nebo jen minimálně, jsou ty obyč žabky - profil je ale striktně rovný a jsou myslím tužší co do odpružení - jedny nosím do sauny a na bazén leta a jsou jen lehce měkší a natvarované.
Jak jsem psal, tyto obyč nové, můžu dodat, poslat. Mám jich pár navíc.

Festovní věci
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Festovní věci » úte 16. dub 2019 20:21:52

Zdravím.
Jar. Budu rád, když žabky pošleš. Moc rád se na to kouknu. Adresa: Tomáš Kabara, Gončarovova 1510/1, Ostrava, 70030.
Boty počítají s 3 mm vložkou a asi by ustály i 5 mm vložku.

Jar

Příspěvek od Jar » stř 17. dub 2019 7:38:27

Tak jo, ale maj 15mm, teď jsem to měřil. Nicméně jistě by se našla cesta jak jejich výšku upravit. Pošlu dvoje

Festovní věci
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Festovní věci » čtv 18. dub 2019 21:10:59

Zase jsem trochu pokročil v šití Festovních pohorek.
Jeden pár se už dokončuje.
https://www.festovni-veci.cz/informace/ ... -pohorkach
Obrázek

Jar

Příspěvek od Jar » čtv 18. dub 2019 22:23:16

Dnes odesláno. Dokufotky dobrý, stehy čím dál lepší, ať jde dílo od ruky.

Festovní věci
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Festovní věci » pát 26. dub 2019 6:13:34

Tak žabky dorazily.
Jsou z dobrého materiálu, Jen to má opravdu velkou tloušťku. Chtělo by to vymyslet, jak to snížit. Možná na hoblovačce...
A ten materiál se teda nesešlape?

Jar

Příspěvek od Jar » sob 27. dub 2019 0:15:08

určitě - Na odzkoušení a test toho materiálu není asi vhodné vymýšlet nějak extra přípavek, shodit to pude na brusce, brusným plátnem, hoblovačka to jistě doškube, nebo říznout šikovně pilkou na železo a pak dobrousit na rovné podložce na brusném plátně. Pokud by to fungovalo, podle tvých představ ten matroš, tak bych nějak promyslel přípravek (protažení přes odporový drát v nějakém pouzdře napůl). Nebo ve vodítku normál lupenkovou pilkou ať už strojní nebo ruční.

Anebo se na to vykašlat a ušít boty tak aby to sedlo prostě na tu výšku.
Pokud vím a mám do 100kg těsně, moc se to nesešlape - nesedne, jen se to natvaruje, změkne co do ohybu a rozchodí a je to pohodlnější než nové. To je taky důvod proč nové nafasuju, ale používám ty staré původní, rozšláplé ;)
Velkou otázkou jsou pochody na těžko třeba s 30kg báglem a počet km... to chce asi odzkoušet. Má zkušenost je ta že se sešlape (sedne) vždy vše, alespoň do jisté míry - každé vložky i ty nejdražší. Někdo doporučuje na vložkách 500km max 1000km, na těch nejdražších, pak vyhodit a dát nové.

Já na bežné nošení, má zkušenost, do merrellek v kterých chodím furt, mám už 2., jsou to nízké trekovky, první byly chameleon1, dnes mám inteceptor, používám je z práce do práce všude mimo les, jsem nachodil jistě přes 2000km v normál gelových vložkách z lidlu za 100kč :) a v pohodě, jen jsem je pral občas. sem tam bágl do 15kg. naproti tomu ty vložky co tam byly originál se hned po prvním 50km treku sešláply na papír... ;)
- toto je ale jiná kategorie bot... jsou měkké, nad vibramem je EVA na patě tlumení něco jak airmax od nike. jsou velmi pohodlné až do konce životnosti - čili to není asi ideál pro měřítko.

V kanadách vz.90 v kterých toho našmatlám v přírodě nejvíce, mám taky tak asi kilometrově a ve vložkách spenco earthbound - zatím drží, nicméně ty kanady by si zasloužili ještě něco měkčího - v lese na jehličí to tak cítit není, ale asfalt nebo tvrdý turistický chodník s báglem... nevím nevím… asi ouvej. :)

ideál by byl asi něco v těch žábách nachodit, trochu je rozchodit- stlačit, natvarovat a až pak je vrazit do bot jako vložky... protože pak už by více sedat asi neměly - ale jak říkám, problém je trek na těžko, to je prověrka žovotnosti vložek, ponožek, podšívky, bot, všeho.
Docela by mě zajímalo jaké zkušenosti a s čím maj nejlepší, šerpové v tatrách... co je vidět na youtube - dost jich nosí popradky - dnes zřejmě makary, někdo možná meindly perfekt/ super perfekt, kdo ví... co ale do nich, jaké vložky... to je velká otázka... běžně tahají 50+ kg, 5dní v týdnu...

nemáš tam někoho známého? Nebo někoho nakontakovat, třeba Beránka, to je stará škola, přitom skromný jistě sdílný chlapík...

Odpovědět