ČlánkySdílení informací o všem co mne zajímá, zkusil a ověřil si

IMG 20190105 080659

Tento krém, za tepla, je smrt pro jakékoli kožené boty.... :-(((

Tento krém si můžete zakoupit ZDE.

V dárkovém balení v hliníkové krabičce můžete koupit ZDE.

Dlouho jsem uvažoval, jestli tuto maličkost pustit do světa. A proč?

Protože dokáže totálně boty zalepit, udělat z nich gumáky. Kůži absolutně zacpat, slepí ji....a to vše proto, že mnozí lidé touží mít své kožené boty vodotěsné. Bez ohledu na jejich životnost. Zcela nevratně, není cesta zpět. Tento krém z bot nedostanete, pokud jste jej nanesli za tepla na boty (fénem, horkovzdušnou pistolí, nebo vyhřátou troubou). Já jej doteď používal jen na zacelení dírek po šití (šití kterým se přišívá svršek k podrážce) a to velmi opatrně.

Mnozí z vás znáte SnoSeal. Který je považován za jakýsi středobod impregnace obuvi. Buď je něco horšího. Což je většina impregnace na trhu. Nebo lepšího. Což ještě nikdo nevymyslel....zatím :-)

Netajím se inspirací, tímto krémem. Co mi na něm vadilo. Je, že výrobce tají přesné složení, což je dneska, mezi výrobci, jakýsi standard. Také mi vadí, že díky obsahu jen včelího vosku, jako jediné impregnace v krému, se tento přípravek docela lehce z kůže vydroluje. Pro kvalitní impregnaci je nutné jej zatepla aplikovat do kůže, aby odolnost vůči vodě byla dlouhodobá.

100% impregnace na celokožené boty obsahuje:

  • včelí vosk
  • borovicová pryskyřice
  • přírodní dehet
  • terpentýn balzámový

Díky složení, se vlastnosti včelího vosku radikálně mění. Nevydroluje se, ale je trvale vláčný. Díky obsahu pryskyřice, přírodního dehtu je mnohem lepivější a tím pádem jej z kůže jen tak nedostanete.

Použití:

Zastudena:

Krém se nanese na boty (kartáčkem), nechá se přes večer zaschnout, může se ven.

Výhody:

Na botě vznikne vrstvička impregnace, která velmi dobře odpuzuje vodu. Tato vrstvička na kůži drží velmi dobře, je pružná, velmi dobře zacelí dírky po šití bot. I po zaschnutí, je povrch bot lehce lepivý. Nedochází k totálnímu ucpání kůže. Protože krém je pouze na povrchu a svrchní vrstvě kůže.

Nevýhoda:

Protože je krém jen na povrchu kůže, dochází k jeho tzv. "ošoupání" a časem se musí obnovit, protože je z bot prostě odstraněn mechanickým působením okolí (trávy, větve, kameny, hlína apod.). Kůže se nijak nevyživuje tímto krémem, jedná se o čistou impregnaci.

Za tepla:

Krém se rozpustí ve vodní lázni (v nádobě se ohřívá voda - bublá, do ní se dá druhá nádoba s krémem), štětcem se nanese na kůži, teplem (fénem, horkovzdušnou pistolí, v vytopené troubě) se krém napustí hluboko do struktury kůže. Nejideálnější je krém nanést na boty ve vyhřáté troubě (cca. 70 C). Nanést krém, vložit do trouby, nechat krém vsáknout, zase krém nanést na boty, vložit do trouby, nechat vsáknout. Tak dlouho opakovat, dokud kůže krém saje. Jakmile kůže krém už dále nesaje. Nechat boty v toubě, ještě cca. 10 min. Péct, potom troubu vypnout, nechat ji zavřenou dojít do vychladnutí (většinou celý večer). Výsledek je fantastický. Krém se stejnoměrně rozprostře v celé kůži. Skrz celou kůži (membrána ztrácí v botě smysl). Povrch kůže je suchý. Impregnace je téměř dokonalá a člověk si právě vyrobil kožené gumáky...Pozor na podrážku, díky teplu se může odlepit. Většinou stačí ještě zatepla zpět přiložit a nechat vyschnout, lepidlo vychladne a drží podrážku dál.

Výhody:

Impregnace je velmi dlouhodobá, nedochází k jejímu mechanickému ošoupání a neexistuje lepší způsob, jak kožené boty impregnovat. 

Nevýhoda:

Paropropustnost bot se sníží téměř na 0. Kolagenní vlákna kůže se k sobě slepí, časem se začnou trhat. Sníží se trvanlivost kůže - začne se časem trhat - vznikají díry v ohybu kůže (většinou v oblasti prstů nohou). Z bot se vyrobí gumáky, které skvěle odolávají vodě. Kůže se nijak nevyživuje tímto krémem, jedná se o čistou impregnaci. Podle mě, je tento krém, za tepla, smrt pro kožené boty.... :-(((

Samozřejmě, můžete tuto 100% impregnaci zatepla smíchat s kondicionérem. Tím si vyrobit jakýsi hybrid, kterým lze impregnovat, vyživit zároveň. S tím, že změnou poměru složek, měníte vlastnosti samotného krému. Chce si to pohrát s poměry složek. Což jsem si docela u Festovní impregnace bot, vyhrál :-)

Krém v biorozložitelné krabičce (200 g.)

Krém v hliníkové krabičce:

IMG 20190105 080844

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit