ČlánkySdílení informací o všem co mne zajímá, zkusil a ověřil si

IMG 20200330 045520

Zdravím přátelé.
Dostaly se mi do rukou tyto zajímavé boty Rogue. Které si můžete koupit i u kluků v Bushcraftshopu
Majitel boty chtěl opravit podrážku. Porušilo se šití podrážky, oddělovala od svršku. Má boty rád a nechtěl je vyhodit, tak mi je poslal.
Byl jsem na ně zvědavý. Boty za 3.290 Kč, takže kategorie bot, kde kraluje Garmisch Marronne za 2.200 Kč.

Boty jsem nenosil, tak na ně nemůžu psát recenzi, nebo je jakkoli vychvalovat, hanit.
Kraken s nimi je ale spokojený, stejně jako jejich majitel (jinak by je nenechal opravit).

Můžu jen psát své dojmy z konstrukce bot, materiálu, zpracování.
Celé boty jsou šité, co nejjednodušším způsobem, tak aby výroba byla levná. Šití na svršku je všude v pořádku, nepárá se a je tam kde má být. Nitě jsou pevné pravděpodobně z polyesteru. Jediné místo, kde bylo šití porušené, bylo na jazyku boty, zde za to můžou tkaničky, které nitě poškodily. Stačilo pár minut a vše se opravilo. Opatek, tužínka jsou z plastu. 
Svršek je přišití k podrážce tím nejjednodušším způsobem:
Veldschoen vs Stitchdown
Není to ten nejlepší způsob, ale potom by boty nestáli tolik peněz, jako stojí.
Překvapila mě kvalita kůže svršku. Čekal jsem, že to bude štípenka, nubuk. Není tomu tak. Je to pěkná hovězí kůže, FullGrain, což mě překvapilo a potěšilo.
Myslím, že za ty peníze, si majitel koupil hodně muziky a klukům z Bushcraftportalu se podařilo k nám přivést povedené, lidové boty do přírody. Samozřejmě, jsou boty mnohem kvalitnější jak materiálem, zpracováním, střihem, ale to by potom stály mnohem více peněz. Cena by se potom pohybovala kolem 10.000 Kč. 

Tak jak mi boty přišly v balíku:

Boty je třeba vyčistit, usušit, přebarvit a připravit na opravu. Až po vyprání se ukázalo, jak je to vážné :-(

Samotná oprava. Spousty věcí jsem se díky této opravě naučil. Hlavní steh, který drží vše pohromadě, je pěkně schovaný:

No a výsledek. Hrany podrážky jsem nakonec nebarvil, chci aby bylo vidět, jak je poskládaná :) Boty jsem před odesláním vyleštil Leštidlem a přibalil i Krém na kožené boty. Tak ať slouží:

Malé srovnání. Před a po:

11

Postřehy majitele bot z jejich nošení:

Po opravě se mi v botách podařilo nachodil nějakých 600km. Ze začátku mě trápila velikost bot (která byla po opravě o dost menší) něž originální provedení... Velikost mě trápila naštěstí jenom pár prvních kilometrů než jsem pomalu začal pociťovat jak se boty začínají přizpůsobovat. Momentálně jsou boty naprosto pohodlné a necítím žádné omezení co se týče velikosti. Momentálně vidím jako nejslabší místo bot šití v místě ohybu ale to je problém u většiny bot. Uvidíme jak dlouho šití vydrží z fotek je patrné že to tam hodně trpí.

Navštívil sem místní opravnu bot a domluvil se na přešití nejvíce namáhaného místa. Šev je tam poškozený což je vidět i na fotce. Paní mi to přešije a domluvil jsem se ještě na menší úpravě. Je tam docela dost materiálu v překrytí takže tam výjde ještě druhá řada prošití. Jak jsem byl naposled v bushcraftu v Šumperku všiml jsem si že výrobce používá dvojí šití u nových modelů RB-2 tak doufám že to nebude ničemu vadit. Oprava s tímhle vylepšením mě výjde na 110.-kč tak snad to bude OK.

 
Komentáře  
Nebulus
0 # RB5Nebulus 2020-04-02 18:52
Ahoj Tome,
ja som majiteľom "lepšej verzie" RB5. Nie som z nich nijako moc nadšený. Topánka ma minimálnu tuhosť, takže na nejaké náročnejšie použitie nič moc. Ďalším veľkým prúserom je filcová medzivrstva medzi podrážkou a zvrškom. Zboku nasaje vodu ako "houba" už po pár sto metroch vo vlhkom prostredí. Následné schnutie trvá aj dva dni. Akékoľvek snahy o jej impregnáciu boli márne. Ako už bolo spomenuté vyššie, celé šitie je veľmi jednoduché. Kožená podšívka mi príde moc tenká a netuším koľko vydrží. Suma sumárum mi to nepríde ako nejaká výhodná kúpa, do terénu nie sú moc vhodné a do vlhka tiež moc nie. :cry: Takže ich nosím keď sa ide na ryby v chladnejšom počasí, nie je problém keď ich mám celý deň na nohách. Topánky majú dostatok miesta ( na šírku ) na prsty, takže sú vhodné aj na široké nohy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Festovní věci
0 # Odp.: RB5Festovní věci 2020-04-03 07:10
Ahoj Michale.
Děkuji za informace. Takže to jsou takové pohodlné bačkůrky do suchého prostředí. Pochopil jsem správně? Pokud by člověk chtěl lepší boty musel by si připlatit minimálně o 3000 Kč. Nebo možná bych to viděl spíše na www.garmischsro.cz/treking/520_maronne-detail.html . Pár kamarádu je má pár roků a nemůžou si vynachválit. Samozřejmě nejdou srovnávat s botami za 10.000 Kč, ale za ty peníze skvělé. Ani se mi nechce věřit, že jde ušít boty za 2.200 Kč s napínací stélkou. Pokud si člověk pohlídá šití, tak lepší boty za ty peníze nekoupíš a to pomalu ani v bazaru. Tom
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Nebulus
0 # Odp.: RB5Nebulus 2020-04-03 15:02
Tome, áno sú to také lepšie farmárky. Podľa pôvodných popisov sa jedná obuv napríklad pre pracovníkov národných parkov v Afrike. Tam je aj tá obuv vyrábaná. Tam zrejme moc vlhko nie je. :lol:
Hľadal som niečo na použite tam kde sú Meindl Perfekt zbytočne masívne, ale Rougue majú priveľa slabín. Tie Maronne sú asi lepšia voľba, ale názory na ne boli rozporuplné. Michal
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Festovní věci
0 # Odp.: RB5Festovní věci 2020-04-04 06:54
Ahoj. Maronne nejsou moc kvalitní, mají problémy s šitím, ale pokud si člověk pohlídá kvalitu zpracování, tak dobré boty za ty peníze. Zdůrazňuji ZA TY PENÍZE. Protože střih, materiál, zpracování tomu odpovídá a kupodivu, ty boty hodně vydrží a jejich majitelé jsou spokojeni. Jsou to takové Pionýrky, co se daly koupit za komunistů. Pokud hledáš opravdu kvalitní boty za rozumnou cenu, které nejsou tak tvrdé jako Meindl Perfekt a jsou jako dělané do našich kopečků. Tak takové mám, jsou to Dallapé Stivo Festovní: festovni-veci.cz/.../... Bohužel díky problémům s virem, je problém je dostat k nám i když je pořád bez problémů šijí. Klidně na ně koukni. Tom
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Přidat komentář

Nové články

[span class="hidden-tablet"]Prohledat [/span]stránky