ČlánkySdílení informací o všem co mne zajímá, zkusil a ověřil si

C5D 2112

Tento kondicionér je prioritně určen k ošetření kůže - usně. Dodává kůži potřebné látky, které zajistí kůži dlouhodobost, odolnost.

Jedná se o čistý přírodní produkt.

V dárkovém balení v skleněné lahvičce můžete koupit ZDE.

Složení:

IMG 20171206 183557 

Suroviny, která k výrobě 100% kondicionéru používám:

 • Paznehtový olej (100% Pure Neatsfoot Oil) - výrobce: Fiebingiebing.
 • Lanolin (bezvodný), lanolin je určený pro další zpracování v lékárnách. - výrobce: Fagronagron.
 • Hovězí lůj - vlastní výroba z bio hovězího tuku, Festovní lůj..
 • Rybí olej z tresčích jater, v chladu netuhne, neředěný, čistý, bez příměsí jiných druhů olejů.
 • Směs bylinných výtažku. Obsahuje byliny, Máta Peprná, Kurkuma, Citron, Anýz, Aloe Vera, Cesmína Paraguayská, Šalvěj, Rozmarýn.
 • Pomerančový olej -  získává se lisováním za studena, ze slupek pomerančů. Má silnou odmašťovací schopnost, proto je často používán jako čistidlo a ředidlo.
 • Propolis (98%). Výroce: Festovní věci.

Vlastnosti tohoto 100 % kondicionéru jsou velmi výjimečné. Má skvělé penetrační schopnosti a to i u velmi ztvrdlé kůže. Protože molekuly oleje jsou navázány na molekuly pomerančového oleje. Ty mají menší molekuly než molekuly tuku, dokážou se dostat do prostor, kde mají molekuly tuků problém se dostat. Pomerančový olej skvěle fungují jako nosiči. Donesou tuky do míst, kde by se nedostaly, nebo dostaly, ale za cenu příliš velkého promaštění, nebo teplem, což je špatně. Takže v praxi se kůže skvěle promaže do hloubky, nebo klidně skrz naskrz strukturou kůže, ale díky nosičům, není kůže přemaštěná, ale je namazaná, tak akorát. Zachovává si svou pevnost, pružnost. A jakmile udělá pomerančový olej svou práci, tak bezezbytku z kůže vyprchá, nechá za sebou tuky. Zároveň je spotřeba této kombinace tuku/nosičů malá, protože viskozita je velmi řídká, lehce se s tím kůže maže. Penetrace je skvělá i u hodně zatvrzelé kůže. Podobný recept používají restaurátoři starých kůží, ale nemají přesně takové složení. Princip je ale stejný - dostat tuky hluboko do kůže, ale nepřemastit ji. Tato směs je třeba nenahraditelná tam, kde potřebuji promazat tenkou kůži, ale zároveň potřebuji, aby zůstala kůže pevná, což u klasického kondicionéru moc nešlo. U hrubé kůže byla spotřeba klasického kondicionéru (bez nosiče) velká, pokud jsem chtěl kůži promazat do hloubky, protože se kůže pomalu nasycovala tuky a postupně je pouštěla do hloubky, až když svrchní vrstvy kůže byly přesyceny tuky.

Snažím se, aby suroviny, které k výrobě 100 % kondicionéru používám, byly té nejvyšší kvality, která jde zajistit. Vzhledem k tomu, že některé suroviny nejde koupit, nelze zaručit kvalitu, nebo jsou příliš drahé (propolis, hovězí lůj), tak je sám vyrábím a tím pádem, jsem schopný zajistit tu nejvyšší kvalitu za rozumnou cenu.


Doporučený postup ošetření kůže:

 • Kůži očistit kartáčem od hrubých nečistot.
 • Pokud na kůži byla použita impregnace (vosk atd.) doporučuji tuto impregnaci odstranit, nebo narušit terpentýnem.
 • Pokud je kůže velmi znečištěna, tak očistit mokrým hadrem, pokud ani to nepomůže tak umýt kůži kartáčem namočeným ve vodě v kterém je rozpuštěno jádrové mýdlo (mýdlo s jelenem).Po vyčištění, umyjte kůži čistou vodou a nechte vyschnou.
 • Kondicionér naneste na kůži štětečkem. Po naneséni kondicionéru, nechat boty 30 - 60 min. v klidu a potom zbývající krém, která si kůže nevzala, setřít.
 • Pokud dáte 100% kondicionér ohřát do teplé vody (stačí teplá voda z kohoutku. Povolte víčko skleničky) a necháte jej prohřát (cca. 5 min) dojde ještě k lepšímu propojení nosiče s tuky, oleji a k mnohem lepší penetraci kondicionéru do kůže.
 • Po ošetření ztvrdlé kůže, nechat kůži v klidu 1 týden.
 • Pokud je kůže pořád tvrdá, tak ošetřit kůži ještě jednou.
 • Když je kůže ošetřena tak, že je suchá a vláčná, tak další ošetření kondicionérem podle potřeby (1x za měsíc, čtvrtletí, nebo pokud jsou celokožené boty rozmočeny a po vyschnutí po každém výletě, tak ošetřit po každém takovémto výletě).

Diskuse k paznehtovému oleji.

Pokud budete chtít krém koupit, tak jej můžete zakoupit ve Festovním obchodě.

100% kondicionér v skleněné lahvičce:

Co dokáže kondicionér s botami, které více jak 30 let nikdo neošetřoval.

Takhle boty boty vypadaly po vybalení:

Boty byly pečlivě umyty a vysušeny. Pro názornost, jsem jednu botu neošetřoval kondicionérem (světlejší bota) a druhou botu jsem kondicionérem ošetřil (tmavší bota).

A takto boty vypadají po ošetření kondicionérem. Kůže je měkká, drží tvar a na omak suchá jako papír.

Recenze:

Dobrý den,

zhruba před rokem jsem Vám slíbil svou reakci na použití kondicionéru na staré kanady tvrdé jako kámen. Před časem jsem se k tomu dostal a tak píši.

Mám kanady vzor 90, o které jsem se moc nestaral. Postupem času ztvrdly, takže jsem je přestal nosit a „cca 10 let jsem je vyhazoval“. Zkusil jsem je tedy namazat Vaším kondicionérem a zjistil jsem, že kůže krásně změkla. Nevím, jestli to bude na opětovné nošení (přeci jenom ztvrdnutím se zúžily, takže ze stran tlačí), ale jejich změknutí je důkazem toho, že se kondicionér dá použít i na tvrdou kůži.

Kanady vzor 60, které v současné době občas nosím o víkendech v blátě a vlhku mažu jenom tím a zůstávají vevnitř krásně suché. Čili na všechno kožené používám už jenom Váš kondicionér, který jsem si objednal už potřetí. Tolik mé postřehy.

Mějte se pěkně
Martin Mašek

......................................................................................

Dobrý den,
Tak mazání je doma a botky jsou ošetřeny....
Hrál jsem si s mazáním pěknou dobu. Ani po půl hodině, nevylezl žádný přebytečný kondicionér. Dával jsem ho dle vašich pokynů - co nejmíň na co největší plochu.
Přikládám fotky po vyčištění a po namazání.
Mám z toho velkou radost...Teď je nechám odpočinout a příští týden hurá na tůru.

.....................................................................................

Ahoj Tome,

zatím jsem kondicionérem namazal pásek, peněženku, boty Fitwell Yuma a kopačky.

Musím říct, že vůně je pro mě mnohem příjemnější než u předchozího modelu. Přítulkyni minulý kondicionér nevoněl absolutně, u tohoto je to lepší. Přijde mi, že konzistence nového je také lepší, neteče tolik, lépe se mi roztírá prstem, nikde nic nekape.
Strašně se mi líbí změna barvy kůže u bot. Boty také postupným používáním získávají krásnou patinu, tomu kondicionér jenom přispívá.

Při použití na Fitwell Yuma:
- kůže krásně ztmavla
- kůže se stala vláčnější
- kondicionér trošku schoval opotřebení (asi spíše zakamufluje)

Při použití na pásek a kopačky dost podobné, akorát barva se nezměnila.
Osobně bych klidně uvítal ještě výraznější vůni (borovice, les…)

Měj se Martin

Recenze od Martina. Text jsem neupravoval, jak to napsal, tak to tu dávám:

GARMONT SYNCRO GTX Objevil jsem poklad, kamarád mi donesl jeho 8 let staré boty Garmont Syncro GTX. Jedná se o docela zajímavé, univerzální boty. Ve své době to byl dokonce nejprodávanější model od Garmontu. Svršek tvoří 2,2 mm nubuk, o nepromokavost je stará membrána Gore-Tex. Boty bohužel nejsou celokožené, kolem jazyka se nachází textil. Další věc, kterou bych jim vytknul, je absence okopu minimálně na špici boty. Na těchto botách je ale výjimečná jiná věc…za celou dobu používání nebyly ANI JEDNOU ošetřeny. Nebyl na ně použitý ani kondicionér, ani impregnace, ani vosk. Zkrátka bota údržbou nepolíbená (možná maximálně umytá). V posledním roce se boty dostaly na druhou kolej kvůli pořízení nových bot. Jak je dobře vidět na fotkách, obě boty jsou celkem dost poškozeny v přední části, stejně jako utrpěly několik zásahů mačkou. Na jedné botě je díra skrz kůži. Kůže je na několika místech hodně vrásčitá, předpokládám, že popraskaná. Často zničené části na vnější straně v ohybu nohy ale popraskané nejsou, možná kvůli tomu, že nebyl použitý vosk. Co mají boty za sebou? Každoroční treky v horách i v zimě. Množství vylezených via ferrat. Několik vysokohorských výstupů s použitím maček. Zimní nošení ve městské soli. Renovace Boty jsem nejprve opláchl vodou ve vaně, dost mě překvapilo, že se voda ze sprchy skrz kůži dovnitř nedostala. Po uschnutí jsem do bot vetřel 100% kondicionér. Kondicionér se do kůže vsakoval velmi ochotně, některá místa po chvíli vypadala jako bych ani žádný nepoužil. Po dostatečném zavadnutí jsem použil kombinaci kondicionér s 40 % vosku. Kůže po aplikaci mírně změkla, stala se vláčnější. Barva bot se změnila razantně.

Tak co ty na to? jsem s krémem od tebe neskutečně spokojený. Škoda, že ty boty mají díry skrz, jinak si myslím, že by byly v pohodě použitelné...jasně, není to kvalitativně srovnatelné s botama od tebe, ale pro řadu lidí dostatečné.

Boty před ošetřením:

Boty po namazání. Vláčné, ale suché:

 

Související články:

Tento článek navazuje a doplňuje informace souvisejících článcích. Zde  jsou odkazy na tyto články:

Uložit

Komentáře  
martin
0 # meindlmartin 2018-02-18 17:45
dobrý den,zakoupil jsem staré kožené boty,bez historie,názvu a zkušenostma co s nimi dělat,boty totiž byli sice neochozené ale tvrdé jak plech,po osobní schůzce mi Pan Kabara popsal o jakou se jedná obuv a co s ní provést.Pečlivě jsem provedl vše co mi bylo doporučeno,vydrhnutí terpentýnem,koupel s jádrovým mýdlem,týdenní sušení a pak trojí napuštění kondicionérem Pana Tomáše...a stalo se co jsem absolutně nečekal,bota snědla celou krabičku krému ale co se stalo z kůži bylo jen těžko uvěřitelné,že se tak tlustá kůže(meindl matterhorn)stane takto ohebnou,vláčnou a sametovou jsem nevěřil.Pan Kabara je naprostý profesionál z obrovskýma znalostma, jehož rady mají cenu zlata,navíc velice ochotný.Martin
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Festovní věci
0 # Odp.: meindlFestovní věci 2018-02-18 20:23
Zdravím Martine.
Děkuji za svou zkušenost se mnou. Nejsem ani profesionál, jsem jen amatér, který se jen moc ptá a baví ho to :-) Nedávno jsem potkal profesionála na kůži a musím uznat, že se mám ještě hodně co se učit. No jen doufám, že se s ním budu moct setkávat častěji a jít ještě více do hloubky ohledně péče kůže.
Jsem rád, že jsem mohl pomoct a určitě se kdykoli na mě obraťte, pokud budete potřebovat s botami pomoct.
Ještě odpovím na vaše dotazy ohledně údržby jiných vašich bot:
Scarpa Manta M4 – poměrně kvalitní kůže. Stačí na údržbu kožené části bot 100% kondicionér shop.festovni-veci.cz/.../... , stejně jako vaše Meindly. Pokud bude kůže pouštět vodu, tak radši použít impregnaci ve spreji, třeba: www.tilak.cz/cs/shoe-guard-pro-x-200ml, ten nemění povrch kůže a zůstane pěkně chlupatá. Pokud impregnace nebude stačit tak potom moje impregnace na kožené boty shop.festovni-veci.cz/.../... , ale jen zastudena, aby se vosk, pryskyřice nedostaly hluboko do struktury kůže. Vzhled kůže se změní, bude hladký a ztmavne.
Asolo mtf 700 úplně stejně jako Scarpa výše. Má také poměrně kvalitní kůži.
Lowa desert elite: Tak na koženou část jen 100% kondicionér shop.festovni-veci.cz/.../... a k tomu ještě velmi opatrně, jedná se o kůži štípenku, ta se lehce rozpadá a nedrží tvar. Takže bych kůži mazal jen kondicionérem, když kůže začne vážně tvrdnout. Impregnace jen ve spreji, třeba: www.tilak.cz/cs/shoe-guard-pro-x-200ml . Moje impregnace shop.festovni-veci.cz/.../... tam moc nepomůže, spíše uškodí. Hold jsou to lehké boty do tepla, kde se tlačí na prodyšnost, cenu. Nic moc kvalita, ale na pár let boty dobrý.
Ohledně čištění bot, stejně jako vaše Meindl Materhorn. Pokud nejsou boty ošetřeny voskem, tak stačí je umýt v mýdlové vodě s syrovým žloutkem (na 1l vody (ideálně destilovaná, ale i obyčejná z kohoutku může být, stačí jedna polévková lžíce mýdla a 2 žloutky). Pokud byly boty impregnovány voskem, tak se jej zbavit pomocí terpentýnu. Takováto důkladná údržba stačí 1 – 3x do roka.
Děkuji.
Tom.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Roman
0 # Kožené boty do městaRoman 2018-05-15 12:42
Dobrý den, mohu poprosit o radu na kondicionér na kožené boty do města značky New Rock, které mají více barev kůže? Většina je černá, část je stříbrná/šedá. Jedná se o telecí kůži 2.5mm silnou.
Je vhodný váš přípravek, aniž by světlou kůži ztmavil?
Děkuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Festovní věci
0 # Odp.: Kožené boty do městaFestovní věci 2018-05-16 21:44
Zdravím.
Děkuji za dotaz. Pokud nechcete, aby došlo k změně vzhledu kůže na obuvi, tak určitě moje krémy nejsou vhodné.
U nubuku doporučuji radši speciální spreje na nubuk, který nemění vzhled kůže. Tady bych byl, ale taky opatrný. Je lepší takovýto sprej vyzkoušet někde na botě, kde nejde moc vidět a podívat se jak kůže reaguje, jestli po zaschnutí spreje, mění/nemění vzhled. Pokud nemění, tak je to dobrý.
Nubuk většinou stačí kartáčovat a moc by se mazat neměl. Je to kůže, které byla seříznuta vrstva, která vlastně celou kůži drží pohromadě a promazáním, nubuk často ztrácí tvar a začne se trhat...no a pokud se nubuk nemaže vůbec, tak časem se začne lámat. Je to s ním těžký.
Takže doporučuji radši koupit sprej na nubuk. Třeba jako: www.tilak.cz/cs/leather-guard-eco-100ml
Nebo tomu podobné.
Snad jsem pomohl.
S pozdravem
Tom
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
jerry
0 # kožené sedačky v autějerry 2019-01-31 20:02
Dobrý den, mohu použít na sedačky v autě? Předpokládám kůže jako kůže???
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Festovní věci
0 # Odp.: kožené sedačky v autěFestovní věci 2019-02-01 17:47
Zdravím.
Můj 100% kondicionér na sedačky není vhodný, kůže by byla mastná a změnila by svůj odstín. Na sedačky, autosedačky jsou speciální přípravky. Hodně dobré doporučení mám na : colourlock.cz/
A ohledně ošetření kožených sedaček doporučuji kontaktovat pana Blasbalka: www.renovujikuzi.cz/
Je to v této oblasti profesionál. Viděl jsem jeho práci a opravdu umí. Stačí se podívat na jeho Fb, stránky nebo přímo na jeho práci u luxusních aut na koženém interiéru.
Jestli se chcete doptat, klidně napište.
S pozdravem.
Tom
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Petr
0 # ZkušenostPetr 2020-02-10 14:01
Roky používám kondicionéry na kůži v krémech. Koupil jsem si tento kondicionér s pomerančem trochu s nedůvěrou. Nečekal jsem zázraky. Podle doporučení jsem nanesl kondicionér štětcem a nechal v klidu. Překvapení obrovské. Kůže krásně změkla, povrch suchý, ale kůže měkká. Nečekal jsem takovouto radikální změnu a jako bonus navíc mi botník voní krásně pomeranči....vypadá to, že budu muset přehodnotit svůj názor ...Děkuji Festovní :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Pavel Čermák
0 # Péče o společenské botyPavel Čermák 2020-12-18 13:20
Dobrý den,
Chci se vás zeptat, jakou péči byste doporučil pro společenské/taneční boty. Mám boty již 15 let, jsou perfektní. Jsou z lesklé kůže s přírodní koženou podrážkou. Měl jsem je na čtyřech tanečních, všech plesech od svých patnácti let, na všech zkouškách na fakultě, na státnicích atd. Nenosím je ale nikdy venku. Nezáleží mi ani tolik na nějakém lesku, jako spíše na dobré péči. Po přečtení vašich článků bych na boty nechtěl aplikovat vosk. Nikdy jsem se o ně nijak nestaral, přesto se mnou vše zvládly a bez problémů vydržely. Až asi před rokem jsem na ně aplikoval konvenční Collonil Nilfet, přišlo mi, že kůže bot nějakou péči přeci jen již potřebovala :) Nicméně nevím, jestli ten Nilfet, u kterého nelze dohledat ani přesné složení je to, čím bych se měl botám za tolik let věrné služby odvděčit.
Chtěl jsem se zeptat vás, jako naprostého guru v tomto ohledu.
Předem moc děkuji,
Pavel
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Festovní věci
0 # Odp.: Péče o společenské botyFestovní věci 2020-12-20 08:20
Dobrý den.
Děkuji za mail.
Opravdu nejsem Guru :-) Jsem jen amatér, kterého baví práce s botami, nic víc a o to co mi funguje, se rád podělím s ostatními...
Můžete mi prosím poslat fotku bot.
Je teď důležité vědět, jestli mají boty svršek z lícové kůže, nebo rubové kůže, nebo jestli kůže není nějak upravena na povrchu (často mají plastovou vrstvu, kvůli lesku).
Nerad bych vám poradil špatně.
Děkuji.
S pozdraven.
Tom
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Festovní věci
0 # Odp.: Péče o společenské botyFestovní věci 2020-12-20 19:03
Zdravím.
Děkuji za fotky.
Z fotek to vypadá, že kůže má na sobě plastovou úpravu, nebo je to umělá kůže, nebo je to vosk.

Při ošetření bot prosím buďte hodně opatrný. Boty mají tenký materiál a mají lepenou podrážku.

Postup:
 • vyčistit boty jemným kartáčem a potom vytřít
  vlhkým hadrem zvenku i zevnitř
  udělat si jarovou vodu a houbičkou udělat pěnu (namočit houbičku do vody a když ji zmáčknete, vytvoří se pěna), touto pěnou natřete boty zvenku i zevnitř a potom pěnu setřete
  nesmíte boty namočit přímo vodou. Je to subtilní materiál, poškodil by se
  čištění pěnou můžete opakovat, dokud máte pocit, že bere špínu
  jakmile jste spokojen, vytřete pečlivě boty vlhkým hadrem zvenku i zevnitř. Zbavte boty jaru
  vycpěte boty novinami
  za 1 hodinu noviny vyměňte za suché
  boty nechte pomalu vyschnout na teplém a větraném místě. Ne u radiátoru, přímém teplu
  za jeden den vyjměte noviny z bot, nechte boty doschnout
  kupte si v drogerii terpentýnový olej
  opatrně setřete terpentýnem, zbytky vosku ze svršku bot. Opravdu velmi opatrně
  nechte jeden den v klidu vyschnout.
  možná dojde k odbarvení bot, tak je můžete dobarvit lihovou barvou domašťující na kůži
  nechte den v klidu
  kvalitním kondicionérem, bez impregnace, natřete kůži, jak venku, tak zevnitř
  já používám 100% kondicionérshop.festovni-veci.cz/.../...
  čistým kondicionérem natřete jen kůži, pokud je tam umělá kůže, tu nenatírejte
  natřete jen minimálně. Opravdu je lépe méně, než více
  Nechte 1 den v klidu
  kůže změkne
  pokud nezměkne, můžete opakovat natření kondicionérem
  myslím, že jedno natření u těchto bot bude stačit.
  Druhá vrstva natření je maximum, ale radši bych jej podruhé nenatíral.
  potom boty natřete krémem na boty s voskem v barvě boty (jen svršek boty, kožený vnitřek boty natřít jen čistým kondicionérem)
  nejlepší je Saphir: gentlemanstore.cz/.../...
  nechte přes noc v klidu
  ráno vyleštit jemným kartáčem
  pokud chcete maximální lesk, tak jen špici a patu natřete čistým leštidlem (používám 100% leštidlo shop.festovni-veci.cz/.../...)
  čisté leštidlo se používá jen na části boty, které nemají ohyb - pata/špička
  uložit boty do botníku s cedrovým napínákem (cedr je proti plísni)
  hotovo

Snad jsem trochu pomohl.
Klidně se doptejte, pokud potřebujete.
S pozdravem.
Tom
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Přidat komentář

Nové články

[span class="hidden-tablet"]Prohledat [/span]stránky