Jak to bylo a jak to je

IMG 20161120 114850 5

Trocha historie

Firma Lundhags byla založena v roce 1932 ve Švédsku, obci Jämtland místním ševcem Jonas Lundhag a dodnes se tam boty i šijí.

Já jsem poprvé přišel do kontaktu s těmito botami v roce 2009. Můj první model, který jsem měl, byl model Forest (bohužel, špatná velikost). Ze začátku jsem měl velkou nedůvěru vůči lepené podrážce a samotné výdrži kaučukové boty. Reference na tyto boty byly skvělé, i když se našlo pár stížností, ale vzhledem k perfektnímu servisu Lundhags, se i tyto potíže vyřešily.

Za roky, co tyto boty nosím, jsem se nesetkal s problémem a jsem velmi příjemně překvapen, jak jsou boty pohodlné, trvanlivé a hlavně odolné. Ohledně kvality materiálu a zpracování nelze nic vytknout, prostě perfektní. Za mou osobu můžu potvrdit, že každá koruna za tyto boty se mi vrátila mnohokrát. A pokud někdo hledá pohodlné, trvanlivé, lehké boty, které mu celoročně udrží nohy v suchu a teple, tak je právě našel.

Na internetu najdete mnoho lidí, kteří se v těchto botech toulají více jak 30 let a mění jen prošlapanou podrážku.

Servis a služba zákazníkům

U společnosti Lundhags si můžete nechat ušít boty i na míru. To znamená, že jim napíšete o své touze si nechat boty ušít přesně podle své nohy. Obratem vám zašlou formulář, který vyplníte, dopíšete míry svých nohou a můžete popřípadě i požádat o úpravy samotných bot. Třeba, že chcete, aby boty byly vyšší o 5 cm. Nebo aby použily jiný druh Certech (kaučuková botička). Jinou barvu kůže atd. Jen jim to musíte zřetelně a přesně popsat. Samozřejmě vše je za poplatek v rámci několika tisíc Kč.

Ohledně servisu jsou, podle diskusí na fórech, naprosto skvělí. Vše řeší bez problémů. Řada lidí nosí jejich boty více jak 30 let a nechávají si od nich jenom vyměňovat podrážku a nic víc. Samozřejmostí je vyměňovat i kožené části bot a vlastně cokoli z čeho se boty skládají. Bez ohledu na model, nebo datum výroby bot.

Cena výměny podrážky je 750 SEK + poštovné.