• Země

  je základním živlem naší přírody, stejně jako ostatní živly
 • Vzduch

  nenahraditelný živel, stejně nenahraditelný jako zbývající živly
 • Voda

  velmi důležitý živel, stejně jako živly ostatní
 • Oheň

  jeden ze základních živlů přírody
 • Člověk

  ten kdo s živly pracuje
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
image

Festovní otázky, odpovědi

Podělím se o otázky, odpovědi, které mi chodí e-mailem. Jsem přesvědčený, že není dobré si je schovávat jen pro sebe... Pokračovat...
image

Festovní obchod

Pouze na objednávku, ručně vyrobeno z čistých přírodních materiálů Pokračovat...
image

Pologumáky

Obuv pro lovce, turisty, cestovatele. Pokračovat...
image

Oprava kožené obuvi

Renovace, ošetření, oprava kožené obuvi. Pokračovat...
image

Festovní bazar

Festovní věci nové i použité, jedno mají společné. Může tady kupovat a prodávat kdokoli, kdo ctí pravidla. Pokračovat...
 • 1
 • Co znamená Festovní?

  Co znamená Festovní?

  U nás v kraji, když se řekne „je to Festovní“, tak je tím myšleno, že je to uděláno pořádně, kvalitně, pečlivě, pevně. Uděláno tak, že to vydrží 100 a více let, je na to spolehnutí.

  Festovní = kvalitní.

 • Proč Festovní věci?

  Proč Festovní věci?

  Miluji život a rád používám kvalitní, krásné věci s duší. Mají můj život obohacovat a dělat jej příjemným. To samé platí i o lidech a o všem co v životě potkám.

  Festovní věci = věci, které život pomáhají dělat krásným.

 • Cesta Festovních věcí?

  Cesta Festovních věcí?

  Ukázat a sdílet, že pořád existují věci krásné, užitečné, kvalitní. Že i v dnešní době existují lidé – umělci, kteří dokážou pečlivě vyrobit věci s duší, smyslem, krásou a jedinečností. Věci, které jsou svou kvalitou určeny k dlouhodobému užití a ne jednorázovému použití. Věci, které náš život obohatí.

  Cíl = krásná cesta.

  A zde je můžete najít...

 • 1
 • 2
 • 3

Kdo jsem...

Jmenuji se Tomáš Kabara. Narozen v Ostravě. Ročník 1973. Vzdělání mám lesácké (SOUL Bílá) a pedagogka - andragogika (OU v Ostravě). Ženatý, dvě děti.

Do přírody mě to táhlo a táhne pořád. Během základní školy jsem každý den trávil s kamarády buď venku v lese, nebo na staveništích. O víkendech jsem se toulal s turistickým oddílem, učil se od starších, zkušených a četl knihy o dobrodružstvích, odvaze a čestnosti. Jsem obyčejný člověk, který se rád toulá sám. Miluji ten klid, pohodu, volný prostor, svobodu a objevování nových věci na žití v přírodě.

Poslední roky mám slabost na osobní vybavení a to hlavně boty a oblečení z tradičních materiálu (kůže, bavlna, vlna, dřevo…). Zpracovány starými, prověřenými způsoby, které se nejen rád učím, ale pokouším se je vylepšovat. Při svém chození krajem se snažím používat dovednosti, znalosti a věci tradiční, robustní, blbuvzdorné a maximálně funkční. Nehledejte u mě Hi-tech technologie jako membrány, kevlar, baterku, GPS, solární panely apod.

image
image

Doporučené články

 • image Být či nebýt, toť otázka? Šité, nebo lepené, toť otázka? S tímto se setkávám už celé roky a opravdu jsem měl dilema, co je lepší. Naštěstí mi za posledních 10 let v konečném rozhodnutí, významně pomohli samotní výrobci bot. Pokračovat...

  Lepené nebo šité podrážky?

 • image Pro celokožené pohorky z kvalitního neseříznutého hovězího kruponu je nejlepší ošetřovat jen kondicionérem, nebo kondicionérem s impregnací bez vosku a pryskyřice. Pokračovat...

  Péče o kožené boty

 • image Za ty roky jsem si vypracoval velmi jednoduchý způsob, který mi šetří čas a peníze. Když se dívám na boty a rozhoduji se, jestli jim věnuji svůj čas, vezmu je do ruky, nebo koupím, tak se snažím řídit zdravým selským rozumem. Pokračovat...

  Na co se holkám koukám - 3P

 • image O pohorkách ušitých přesně podle mých představ a požadavků, sním už mnoho let. Díky spolupráci s Kamilem Pulicarem z Brna, se mi tento sen pomalu plní. Pokračovat...

  Festovní pohorky

 • image Tento článek píšu na základě svých osobních zkušeností, pokusů, omylů, rad přátel i lidí neznámých. Pokračovat...

  Vosk na kožené boty

 • 1
 • 2

Legendy se vrací, plnokrevné pohorky staré školy - Limmer Standard

limmer standard

Limmer Standard - Legendární pohorky z USA

Limmer Standard
 

Mé zkušenosti

Mám od nich Boty, napínáky, kondicionéry. Dotazník s ceníkem vám zašlou mailem. Podle dotazníku si člověk změří nohu, aby mu byla zaslána správná velikost. Já jim pro jistotu poslal i staré vložky z mých pohorek a vnitřní délku pohorek. V ceníku vyplníte, co chcete koupit. Vše pošlete mailem zpět.

Komunikace byla velmi dobrá. Jsou maximálně vstřícní, poradí.

Poslali mi velikost, která mi sedí perfektně.

Kvalita materiálu a zpracování je na velmi vysoké úrovni. Svršek je ušitý z 3,2 mm full-grain kůže, vyčiněné chromem (na svých stránkách sice píšou top-grain, ale na můj dotaz se opravili a potvrdili full-grain kůži). Vnitřek -futro je také z kůže. Váha jedné boty bez tkaničky, vložky (do těchto bot se nepoužívají vložky do bot)- 1055g.
Šití je perfektní. Vše došité dokonce a zakončené, žádné nitě, které by bylo třeba ustřihnout.

Boty se sice šijí u Meindlu (sami šijí pouze na objednávku, ale to si k nim musíte zajet a nechat si změřit nohy osobně, nebo to risknout, domluvit se s nimi a ušijí Vám boty na míru podle vašeho měření. Cena je kolem 625 US dolarů a čekací doba několik let), ale hlídají si kvalitu.

Boty jsou tvrdé, pohodlné. Není problém v nich ujít pár kilometrů po asfaltu. Zařadil bych je do kategorie C.

Ohledně vodotěsnosti. Když jsem je měl poprvé na nohách a prošel se mokrou travou, voda prošla skrz šití a háčky dovnitř během pár minut. Po ošetření kondicionérem nemám s vodou problém.

Bota se přizpůsobuje pomalu, ale přizpůsobuje. Pata drží velmi pevně, bez jakéhokoli pohybu, kotník a jazyk je příjemně vypolstrovaný. Kotník drží velmi pohodlně a pevně. Prsty mají spousty místa v špičce boty.

Pokud si někdo bude tyto boty kupovat tak si k ceně 363 US dolarů, připočtěte Clo a DPH cca. 2500kč + poštovné cca. 60 US dolarů. Dodací lhůta je asi měsíc.

Uložit

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Instagram

Vstupte